VRH A, JAK SE JIM DAŘÍ.

12.08.2012 20:51

Dostáváme zprávičky o našich odchovancích, také máme od některých nové fotky, takže jak se jim daří:

ARMEN - bydlí v Praze, chodí na cvičák do jesliček a dle sdělení páníčků je šikovná. Je z ní pěkná slečna a podle fotografií, za které tímto děkujeme, je vidět, že s pány absolvuje spousty pěkných výletů a nudou určitě netrpí. Máme z ní radost a držíme palce, ať se daří nejen na cvičáku.

ANGEL - z Dušejova docházejí také pravidelné zprávy, jako ostatní i Angel v současnosti zajímá vše co se dá okousat, nebo rozkousat. S radostí uloví pantofel, kytku nebo podobnou kořist. Bydlí ještě doma, ale kotec již zkouší a přes den v něm i spí. V psí školce v Telči se učí poslušnosti a jde jí to dobře. Jsme rádi, že se dostala k těm správným páníčkům. V Dušejově má psí kamarády se kterými se setkává na každodenních procházkách. Angel váží 15 kg, je jí již pěkný kus.

ATTIA  - Červené Pečky jsou jeho domovem, i Ati tráví se svojí rodinou pěkné chvíle a užívá si výletů. Zpočátku byl nemocný, trápil ho zánět zažívání, ale nyní je již zdráv a stejně jako ostatní naši odchovanci, loví vše co se kořisti podobá. Ati se také chystá navštěvovat cvičák, páníček není v kynologii žádný nováček, takže nemáme obavy o Atiho zdárný vývoj. Přibližná hmotnost Attily je 12 kg.

ALESIA  - Lessi, jak jí její rodina ze Svatoslavi  pojmenovala, se má také k světu, navštěvuje cvičák, se svou paničkou tráví celé dny. Je učenlivá a jak píše její paní bude to krasavice. Jsme moc vděčni za to, že si navzájem takto padli do oka.

ANTHARAS  - Vendryně u Třince, tam má Anty svůj domov. O společnost v této velké rodině nemá Anty nouzi, prázdniny s ním tráví 8 dětí. I on už zvládá pár základních povelů z poslušnosti, dokonce prý zkoušel vystopoval piškot. Chodí na vycházky po okolí a seznamuje se s městským ruchem. Při výcviku je pozorný a on i pán mají radost z každého dobře zvládnutého cviku. Tak držíme palce ať těch cviků přibývá.

ABADDON  - Slovensko, Kolačno , tam si nyní užívá života a péče svých pánů" Medveď ", jak mu říkají jeho blízcí. Roste jako z vody, inu byl a asi bude nejsilnější z vrhu. Také on se byl ukázat paní cvičitelce a je to dobře, Hovawart potřebuje zaměstnání a dobré vedení, přejeme tedy mnoho úspěchů.

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem majitelům našich odchovanců, že se o pesany tak pěkně starají a věnují jim čas. Jsem si jistý, že se jim vynaložené úsilí mnohokrát vrátí. Hovawart dospívá ve dvou letech a co do něj během této doby vložíte, v něm zůstane navždy. Mám radost když slyším o výcviku pod dohledem výcvikářů, přesto si neodpustím jedno varování. Nezkoušejte na Hovawarta tvrdý výcvikový dril, nefunguje to a zničíte si psa! Obrňte se trpělivostí, mějte po kapsách vždy dostatek pamlsků (každý dobře provedený cvik je dobré odměnit), buďte laskaví ale důslední. No ale už dost poučování a ještě jednou díky za naše štěníky.

Pár fotek Fotogalerie