MÁJOVÁ ŠTĚŇÁTKA

02.05.2012 20:28

Příchod štěňátek jsme očekávali již od neděle, Šejla byla nervozní, pobíhala z místa na místo, jen v porodní bedně ne a né pobýt. Od neděle si páníček přistěhoval k Šejle do pokoje postel, protože porod bude zaručeně v noci. Nebyl. Na prvního máje, poté co jsme vypili na dvorku kávu, se naše dcerka Katka šla podívat na Šejlu a bylo. První štěně přišlo na svět ve 14,47- druhé v 15,20 - třetí v 16,13 a čtvrté v 17,22. Potud probíhalo vše v pořádku, u porodu asistovala páníčkovi spolu s paničkou i Katka. Dlouho se nic nedělo, říkali jsme si , že je konec a vše šlo hladce, ale Šejle začali opět stahy a začala tlačit. Když to takto pokračovalo již třetí hodinu začali jsme být nervózní. Po telefonické poradě s paní Mrákovou jsme povolali veterináře. Po prohlídce fenky naznal, to co jsme pohmatem vytušili i my, jedno štěně tam pravděpodobně ještě je. Po aplikaci oxytocinu porodila ve 22,27 další štěně, no a je to za námi, říkali jsme si. Nebylo- ve 22,33 tu bylo další. Tak a už je konec, Šejla usnula, to byla úleva! Prohlíželi jsme batolící-se droboť a dohlíželi aby všichni pili. Před půlnocí se fenka probrala a začala tlačit, to už jsem přikádal účinkům injekce, opět špatně,  tři minuty po půlnoci se mezi nás prodralo poslední sedmé štěňátko. Jistě sami uznáte, že po takovémto prožitku člověk znejistí a neví co bude následovat. Takže do čtyřech do rána hlídkoval páníček, poté co odpadl, ho vystřídala panička.A co že se nám to vlasně narodilo, jste zvědaví? Tak já vám to tedy povím " štěňátka".

Teď doopravdy, tak jak šli za sebou,  černý kluk, černoznakatá holka, plavý kluk, plavý kluk, plavá holka, plavá holka, černoznakatá holka.

Dnes je druhého, všechna štěňátka mají bříška jak melounky a Šejlína se zdá být také v pohodě, tak snad bude vše dobré. Zde pár prvních foteček našich miminek Fotogalerie