DUO CACIB BRNO 2./3.2.2013

10.02.2013 21:39

V sobotu si odbyla výstavní premiéru naše fenka JRT Hally Berry od Bobří řeky. Nastoupila  ve třídě dorostu. Předvedení JRT je pro nás zase něco nového a od předvedení Hovawarta se dost liší, u JRT se důraz klade především na bezchybný výstavní postoj a kdo má natrénováno je ve výhodě. U Hovawartů se hodně dá na pohyb a samozřejmě i zde záleží na postavení jedince k posouzení.

V sobotu posuzoval P. Lehkonen Harii, v neděli P. Simu Calin. Oba rozhodčí posuzovali svižně a shodli se na známce VELMI  NADĚJNÁ, co se posudku týče byl od obou pánů bezchybný a tak musím sebekriticky konstatovat, že případné nedostatky v předvedení padají na mou hlavu. Tak snad příště budeme v předvedení jistější a lépe připraveni. Ale dost sebekritiky, v sobotu VN 3. a v neděli VN 2. , jsou krásné výsledky a myslím i slibný začátek výstavní sezóny.

Odběhli jsme samozřejmě i ke kruhu Hovíků, kde ve třídě mladých nastoupila Armen z našeho vrhu A. Musím zde zmínit, že se do třídy mladých zařadila prvním dnem po dovršení devíti měsíců a bylo to znát. Ostatní fenky byly o poznání vyspělejší a tak v této silné konkurenci známka velmi dobrá, je opravdu úspěch. Posudek byl pěkný a až Armen vyspěje a zesílí, určitě bude bodovat, jsem si tím jist. Také jsme se v neděli sešli ještě z Attilou, ze kterého vyrostl krásný pes, ponechal si sytější zbarvení a je také naprosto nekonfliktní a vyrovnaný jako všichni naši odchovanci. Byl to pěkně strávený víkend. Sešli jsme se s přáteli a známými, načerpali nové zkušenosti a zase někdy a někde nashle.        

Fotogalerie zde  mira07.rajce.idnes.cz/2.2.2013_Brno_duocacib/