ALESIA A ANTHARAS

26.12.2012 23:35

V poslední době  jsem trochu zanedbával naše stránky, nyní tento dluh napravuji. Nejdříve se musím omluvit majitelům Lessi a Antiho. Vinou nespolehlivosti doručení emailů, se ke mně zprávy ani fotečky od těchto dvou nedostaly, ale oba zareagovali na mé minulé stesky a tak se vše vysvětlilo a napravilo, ještě jednou se oběma omlouvám.

ALESIA má asi nejvíce ze Šejly a nemyslím jen ten bílý znak na prsou, když ji vidím jak se vyvaluje na zádech, ten pohled, postoj, výraz a mimika, no prostě vidím Šejlu.

Nezbývá jen doufat, že i povaha se povede. Na cvičáku si prý vede dobře,  cvičí se synem majitelky a jak je vidět pouští se pomalu do kousání, tak ať se daří.  Doma  paničce okupuje kancelář, což je skvělé, neboť zde přijde do styku s cizími lidmi.  Ve volných chvílích prý loví svého psího kolegu (loveckého Bena)- chudák nemá to jednoduché vždyť Lessi měří 65 cm a váží 28,5 kg. No drobeček to nebude, bude to silná a krásná fena,  podle majitelky je úžasná a miláček celé rodiny.

ANTHARAS odcházel od nás jako poslední a už u nás bylo vidět, že to bude vnímavý hafan, snadno se učil a na jméno slyšel docela obstojně. Doma má velikou zahradu a ve výcviku pokračuje. Zvládá chůzi u nohy, štěkání na povel, aport mu jde také a další základní povely v poslušnosti se učí. Rád se vozí  autem a chodí s páníčkem na procházky po okolí. Svůj domov již hlídá a ohlásí každého kolemjdoucího, ostatně tohle zná každý majitel hovawarta, já nemusím vidět na vrata abych věděl jestli někdo stojí před vraty, nebo jen prochází okolo, či přijel k sousedům. Prostě mi stačí kouknout na Šejlu, která sedí uprostřed dvora. (Tak teť jsem si přihřál svoji polívčičku  :-). Anti měřil před měsícem a půl 60cm a vážil 31 kg.    Dorazily také nové obrázky Attily,  Angel a Abaddona -70cm 40 kg(není co dodat). Všechny fotečky zde Fotogalerie

Nechci zde činit předčasné závěry, ale pro mne spojení Šely a Darciuse, z toho co mám zatím k dispozici, dobrá volba. Protože vrh A dopadl ke spokojenosti mé i nových páníků, poohlížíme se po dalším ženichovi pro Šejlu, ale ještě nás čeká spousta práce.